Jaka jest współczesna rodzina, pokazywana przez media?

2/05/2018 10:03:00 PM

Zawsze sobie zadawałem pytanie – kto odpowiada za przygotowywanie materiału do codziennych wiadomości. Myślałem, że zajmuje się tym tylko jedna osoba, która siedzi w swojej kanciapie, słuchając Marleya i wciągając najlepszy koks na rynku, podczas wertowania setek materiałów przysyłanych z całego świata przez chcących się wybić dziennikarzy, z których wybiera tylko te, które najbardziej tej osobie pasują tego dnia. Przykładowo za montaż odpowiada gościu, który dowiedział się, że żona go zdradza, syna zawinęli za kradzież, auto odmówiło posłuszeństwa, a Solorz zalega z wypłatą. Co obejrzymy w takich wiadomościach? Dam tylko ogólniki:

-Angelina uciekła od Brada. On ją gonił, ale nie miał za co złapać.
-Opozycja odnajduje siłę! Betoniarka uruchomiona.
-Atlas kotów prezesa, został zrobiony z drzewa pochodzącego z wyciętej puszczy.
-Unia uruchamia artykuł 7 i prezesa.
-Korwin Mikke wystrzelał wszystkich lewaków, a Unia została zniszczona.
-Opozycja dochodzi do władzy po opuszczeniu kraju przez wszystkich wyborców PIS.
-Nowa władza nie uchwala budżetu, bo nie wie, jak ma głosować. Rozwiązanie Sejmu, Korwin dochodzi do władzy. Następuje nowa era.

To jeszcze nic, bo zdecydowanie najlepszymi „kwiatkami” są te, o tematyce rodzinnej. Żeby nie szukać daleko, przypomnę tylko te z minionych 2 tygodni:

Daj dziecku ekstazyNiech mi ktoś powie, jak to jest możliwe, że roczne dziecko, wyciąga sobie pigułę z torebki cioci i jak gdyby nigdy nic ją połyka. Szkoda, że z drugiej przegrody nie wyjęło sobie ćwiarteczki na popitkę. Zapomniałem... Nie mogło popić, ponieważ nie wiadomo jakim cudem, ale straciło ono przytomność.

Domyślam się, że rodzice doskonale wiedzieli o tym, że ciotka może mieć coś takiego, ba! Sądzę, że sami również mogli czasami „polatać”. Czy aż tak trudno jest „uważać” na dziecko, kiedy w domu są 3 „dorosłe” osoby? Potrafię zrozumieć, że coś się mogło stać, kiedy nad dzieckiem w danym momencie, tylko jedna osoba sprawuje opiekę, ale 3?


A może pogramy w koszykówkę... dzieckiem?Była ciocia, to teraz będzie o wujku. Równouprawnienie w końcu jest, helloł!
Wujek zadzwonił po pogotowie, bo zauważył, że dziecko nie oddycha. Jak się później okazało, dwukrotnie mu wypadło na podłogę. Jak to usłyszałem, to się we mnie zagotowało wszystko. Jak dorosły facet może upuścić takiego szkraba, który ani jeszcze taki silny, ani ciężki, ani ruchliwy. Jak ktokolwiek może upuścić dziecko? Wie to tylko jedna celebrity mum z Sosnowca. W tym przypadku skończyło się tak samo. Na skutek odniesionych obrażeń, dziecko zmarło.


Zostawiła dziecko w aucie.Wydaje mi się, że ilość pierdolniętych wzrasta wprost proporcjonalnie do ilości informacji, akcji, programów uświadamiających ludzi. No bo jak inaczej można określić sytuację, gdzie matka „na minutkę” musiała wyjść z auta, w którym zostawiła niemowlaka? Czy odpięcie dziecka z fotelika i powtórne go ułożenie, zajmuje aż tyle czasu, że trzeba je olać? Czy może promocja w H&M trwa tylko kilka minut i ona zwyczajnie musi, a gdzie z dzieckiem do przymierzalni? To przecież tylko minutka... która być może kosztowała życie jej dziecka.


Wesoła rodzinka.I na koniec hicior. Spoglądając na rodzinną fotografię, można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z kochającą się, dużą rodziną, która spełnia swój amerykański sen. Być może rodzice faktycznie czuli się spełnieni, kiedy ich dzieci od narodzin były więzione, torturowane i gwałcone? Być może mieli własną definicję rodzicielstwa bliskości? Czyli mieć dzieci zawsze przy sobie. Mieć dzieci wpatrzone w nich samych jak w obrazek, zwłaszcza podczas posiłków, które spożywali tylko oprawcy. Dzieci dostawały jeden posiłek dziennie, a pozwolenie na użycie prysznica miały tylko raz w roku.W mediach nie ma miejsca na normalność. Liczy się tylko oglądalność. Liczą się cyferki. Często to media stają po stronie kata, manipulując faktami i doprowadzając do jeszcze większych tragedii części rodzin.


Czy tak wygląda współczesny model rodziny według mediów?Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.